انکر تکست چیست؟ +آموزش بهینه سازی آن

انگر تکست

فهرست مطالب

انکر تکست (anchor text) یا متن لینک قسمت متن یک لینک است و معمولاً با رنگی متفاوت از متن کل سایت ظاهر می شود و اغلب زیر آن خط کشیده می شود. یک انکرتکست خوب و عالی به کاربر می گوید که اگر روی پیوند کلیک کند چه انتظاری داشته باشد. درست کردن متن لنگر شما شانس کلیک روی لینک شما را افزایش می دهد و با دادن زمینه به موتورهای جستجو به سئو سایت کمک می کند.

انکر تکست چگونه کار میکند؟

انکر تکست صفحه ایی را که به آن لینک داده شده است توصیف می کند و بازدیدکنندگان را ترغیب می کند که روی آن کلیک کنند، برای مثال، اگر می‌خواهید به این مقاله  از انجمن وب لینک بدهید، می‌توانید از ای انکر تکست ها استفاده کنید: انکر تکست چیست؟ ،انکرتکست و ….

اگر بخواهیم انگر تکست را به صورت کد HTML نمایش دهیم به صورت زیر است:

انکر تکست به صورت HTML

در دوره آموزش سئو انجمن وب به صورت کامل و ویدیویی در باره انکرتکست و انواع آن توضیح دادیم در این مقاله نیز درباره انکرتکست توضیح میدهیم ،اگر میخواهید سئو کار حرفه ایی شوید دوره سئو انجمن وب را امتحان کنید.

چرا انکر تکست برای سئو مهم است؟

لینک ها برای سئو اهمیت زیادی دارند،و سایت شما باید لینک های داخلی داشته باشد تا ساختار آن مشخص شود،برای اینکه ساختار سایت خود را برای موتورهای جستجو روشن کنید متن لینک های داخلی شما به موتورهای جستجو کمک می کند تا ساختار سایت شما را درک کنند همینطور هنگامی که به محتوای دیگر سایت ها لینک می دهید، گوگل از متن پیوند به عنوان نشانگر موضوع صفحه لینک شده استفاده می کند.

علاوه بر اینکه لینک ها برای موتورهای جستجو موضوع یک صفحه را روشن میکنند، متن پیوند نیز برای کاربران شما اهمیت زیادی دارد Anchor Text ارزش یک لینک را روشن می کند و به کاربر می گوید که آنها را به کجا هدایت می کند.

چگونه انکرتکست را بهبود دهیم؟

یک انکرتسکت عالی باید 3 ویژگی داشته باشد که در ادامه توضیح میدهیم

1. یک جریان طبیعی ایجاد کنید

محتوا به طور کلی باید جریان طبیعی داشته باشد. همین امر در مورد متون پیوند نیز صادق است. هنگام افزودن پیوندها، مطمئن شوید که به خوبی با بقیه متن مطابقت دارند. اینجوری بهش نگاه کن اگر در تلاش برای ایجاد یک متن خاص برای انکر تکست هستید احتمالاً لینک به آنجا تعلق ندارد و همینطور جریان طبیعی نیز ندارد بنابراین، در حالی که لینک ها برای سئو مهم هستند، باید مطمئن شوید که مانعی برای پیامی که می خواهید منتقل کنید، نشوند.

2. خوانندگان خود را فریب ندهید

در مثال بالا، از متون پیوند به طور مسئولانه و کاملا واقعی استفاده شده است و این خیلی مهم است. شما نباید سعی کنید خوانندگان خود را با لینک های غیرمرتبط فریب دهید. به عنوان مثال، اگر انکر تکست پیوند شما می‌گوید «چیپس سیب‌زمینی»، کار خوبی نیست که این لینک خواننده را به صفحه نمایندگی خودرو ببرد.

3. واضح کنید که لینک قابل کلیک است

در نهایت، برای خواننده روشن کنید که متن پیوند قابل کلیک است. می توانید این کار را با استفاده از رنگ دیگری برای پیوند انجام دهید، زیر آن خط بکشید یا هر دو.

نتیجه

انکر تکست یک قسمت مهم از هر لینک است که هم برای کاربران و هم برای موتور های جستجو مانند گوگل اهمیت بسیار زیاد دارد ،و نباید سعی کنید با انکر تکست های غیر واقعی گوگل را گول بزنید زیرا این روزها گوگل به خوبی تشخیص میدهد کدام نکر تکست واقعی و کدام غیر واقعی میباشد.

به این صفحه امتیاز بدهید
در بحث درباره این مقاله شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.