استراتژی بازاریابی محتوا و نکات مهم آن

استراتژی بازاریابی محتوا

فهرست مطالب

استراتژی بازاریابی محتوا یکی از کارهای مهم بعد از تصمیم برای استفاده از بازاریابی محتوا است ،بازاریابی محتوا فرصت فوق العاده ای را برای کسب و کارها فراهم می کند تا فروش و مخاطبان خود را با هزینه بسیار پایین افزایش دهید در پست بازاریابی محتوا چیست؟ بطور کامل توضیح دادیم بازاریابی محتوا یعنی چه اگر بدنبال یک استراتژی قوی برای بازاریابی خود هستید در این پست انجمن وب بطور کامل به شما نحوه ایجاد یک استراتژی عالی را آموزش خواهیم داد.

استراتژی محتوا چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که استراتژی محتوا چیست؟استراتژی محتوا به شما کمک میکند تا نحوه انجام بازاریابی محتوا را برای رسیدن به اهداف تعیین کنید و از آنها بیشترین سود را ببرید و ایجاد یک استراتژی برای بازاریابی محتوا ضرری است

چهار عنصر یک استراتژی بازاریابی

یک استراتژی بازاریابی محتوای موثر و عالی برای موفقیت باید دارای چهار عنصر باشد: موقعیت‌یابی و تشخیص مخاطبان هدف، ارائه ارزش منحصر به فرد، اهداف تجاری و برنامه استراتژیک. بیایید ببینیم چرا این عناصر برای بازاریابی محتوا ضروری هستند و چگونه می توانید هر یک از آنها را اجرا کنید.

1. موقعیت یابی و تشخیص مخاطبان هدف

موقعیت یابی و تشخیص مخاطبان هدف به شما کمک می کند تا تجربه ای ثابت و عالی برای مخاطبان خود ارائه دهید و تصویر مناسبی از نام برند خود را از طریق تمام کانال های بازاریابی محتوای خود ایجاد کنید.

سوالات زیر به شما کمک می کند تا براحتی مخاطبان هدف را بشناسید و موقعیت یابی درستی کنید

 • مشتریان فعلی و بالقوه من چه کسانی هستند؟
 • آنها به دنبال چه نوع تجربه ای هستند؟
 • چشم انداز رقابتی چیست؟
 • رقبای من چگونه برندهای خود را بازاریابی می کنند؟
 • ارزش منحصر به فرد یا مزیت برند من چیست؟
 • محصول من به حل چه مشکلاتی کمک می کند؟
 • چه چیزی محصول و خدماتم را نسبت به رقبای من متمایز میکند؟

2.ارائه ارزش منحصر به فرد

برای اینکه نام برند شما بعنوان یک نشر دهنده محتوا معتبر تثبیت شود و مشهور شود باید همراه با محتوا خود به مخاطب ارزش منحصر به فرد انتقال دهید. چه ارزش منحصر به فردی با محتوای خود به مخاطبان خود ارائه می کنید؟ چگونه از دیگر تولیدکنندگان محتوا متمایز هستید؟ چرا خوانندگان باید مقالات و محتوا شما را دنبال کنند؟

شروع به تحقیق در مورد مخاطبان خود کنید تا نوع اطلاعات مورد نیاز و منابع مورد علاقه آنها را شناسایی کنید. سپس، استراتژی های محتوای رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید جایگاه محتوایی خود را پیدا کنید.

3.اهداف تجاری

ارائه ارزش به مخاطبان بخشی جدایی ناپذیر از یک استراتژی بازاریابی محتوا موفق است. اما بازاریابی محتوا علاوه بر جذب خوانندگان و فالوورهای جدید، باید کسب و کار شما را به سمت جلو سوق دهد.

اهداف تجاری که شرکت شما برای دستیابی به آنها نیاز دارد را شناسایی کنید و بفهمید که چگونه بازاریابی محتوا کسب و کار شما را به این اهداف نزدیک می کند. برای سرمایه گذاری در استراتژی محتوای خود به چه ابزارهایی احتیاج دارید و می خواهید چه نتایجی از بازاریابی داشته باشید؟

4.برنامه استراتژیک

یک برنامه استراتژیک باید بر روی اهداف شما و چگونگی دستیابی به آنها متمرکز باشد. این به شما کمک می کند تا در هر مرحله از استراتژی محتوای خود فکر کنید. این طرح باید به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که با تلاش‌های بازاریابی محتوا خود به چه هدفی می‌خواهید برسید، چگونه آن محتوا را به کاربران تحویل دهید و در نهایت، چگونه به نتایج مورد نظر خود دست یابید.

یک نکته ،بازاریابی محتوا و سئو کاملا به یکدیگر پیوند خورده اند و مکمل یکدیگر هستند و بهتر است سئو را هم در گوشه ذهنتان نگه دارید و اگر نمیدانید سئو چیست میتوانید پست سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ را مطالعه کنید

حال بیایید ببینیم چگونه می‌توانید یک برنامه استراتژی محتوای کامل را با چند نکته و ابزار مفید ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند کارآمدتر باشید.

هفت مرحله برای ایجاد یک برنامه استراتژی محتوای کامل

استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟

برنامه ریزی بلند مدت به شما این امکان را می دهد که بر روی اهداف برند خود تمرکز کنید، چالش ها را پیش بینی کنید و برای آنها راه حل هایی ارائه دهید.این هفت مرحله به شما کمک می کند تا یک برنامه استراتژی بازاریابی محتوا کامل را مرحله به مرحله توسعه و پیاده سازی کنید.

مرحله1:محتوا خود را بررسی کنید

بررسی محتوا میتواند به شما کمک کند تا در عصر تولید محتوا برجسته شوید تقریبا 1.6 میلیارد وب سایت وجود دارد و بیش از 70 میلیون پست بلاگ در هر ماه منتشر میشود و اطلاعات بسیار زیادی برای کاربران وجود دارد تا روی آن کلیک کنند ، تولید محتوا بدون درک آنکه چه چیزی برای مخاطبان و برند شما مفید است اتلاف زمان و هزینه است.

اگر میخواهید مفیدترین محتوا را تولید کنید باید به این سوالات پاسخ دهید؟چه نوع محتوایی مخاطب شما را جذب میکند؟چه محتوایی بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می آورد؟برای بهبود محتوا به چه چیزی نیاز دارید؟

مرحله 2: اهداف بازاریابی محتوا خود را تعیین کنید

برای اینکه به اهدافتان برسید، اطمینان حاصل کنید که هر قطعه محتوا در راستای نزدیک شدن به آن اهداف تولید شده و اهداف را پوشش میدهند. و اگر در این مرحله دقت نکنید به مرور زمان دیگر محتوا شما اهدافتان را پوشش نمیدهند و به آن اهداف نمیرسید فراموش نکنید که اهداف و استراتژی بازاریابی محتوا شما باید به دستیابی به اهداف تجاری شما کمک کند.

مرحله 3: مخاطبان خود را تعیین کنید

یافتن مخاطبان خود و جذب آنها با قطعات محتوا خود، کلید موفقیت در بازاریابی محتوا است. برای انجام این کار، باید سبک زندگی، نگرانی ها، مشکلات و نیازهای آنها را بطور کامل درک کنید.

مخاطبان شما فقط خریداران نیستند، مخاطبان شامل تمام افرادی هستند که مدت ها قبل از اینکه قصد خرید داشته باشند با برند شما تعامل برقرار کرده اند ارائه محتوایی مهم است که مشتریان شما را قبل از ورود به چرخه خرید، آنها را جذب کند و به جهانی که برند شما ایجاد کرده است بکشاند. سپس، محتوایی را ایجاد کنید که نشان می‌دهد برند شما چگونه می‌تواند در زمانی که آماده خرید است به او کمک کند.

مرحله 4: یک برنامه محتوایی ایجاد کنید

برنامه ریزی محتوایی به شما این امکان را میدهد که تمام موارد را کنترل کنید و منابع مناسب را برای هر موردی اختصاص دهید

اقدامات خود را اولویت بندی کنید

یکی از عناصر ضروری برنامه ریزی محتوا عالی ، اولویت بندی است. اگر اقدامات خود را برنامه ریزی کنید، می توانید مهم ترین کارهایی را که باید انجام دهید یا کارهایی را که باید انجام دهید را آزمایش کنید. با انجام این کار، می توانید از بازاریابی محتوا خود در برابر شکست های بزرگ محافظت کنید و فرصت هایی برای آزمایش هایی پیدا کنید که به طور عالی می توانند شما را به اهدافتان نزدیک کنند.

موضوعات مرتبط را بیابید

برای شروع، باید موضوعاتی را که توجه مخاطبانتان را در مسیر سفر مشتری جلب می‌کنند، کشف کنید.این موضوعات میتوانند درآمد بسیار عالی برای شما ایجاد کنند و باعث فروش محصولات شما شوند

مرحله 5: برای تولید محتوا برنامه ریزی کنید

قبل از شروع فرآیند تولید محتوا، در مورد هدف هر قطعه محتوایی که می خواهید ایجاد کنید فکر کنید.و مطئن شوید که محتوا شما مخاطبان را به سمت خرید هدایت میکند و اینکار را با برنامه ریزی میتوانید به خوبی انجام دهید

مرحله 6: توزیع محتوا را برنامه ریزی کنید

در این مرحله باید برنامه ریزی کنید چه نوع محتوایی را بروی چه پلتفرم هایی میخواهید انتشار دهید مثلا چه محتوایی برای مقالات سایت مناسب است و چه نوع محتوایی برای صفحه اینستاگرام بهتر است، برای استراتژی بازاریابی محتوا بهترین و مرتبط ترین ابزار ها و کانال های توزیع محتوا را نیز شناسایی کنید

مرحله 7: عملکرد محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید

تجزیه و تحلیل عملکرد محتوای شما بهترین راه برای فهمیدن نوع محتوایی است که مخاطبان شما دوست دارند و جذب آن میشوند است و سپس تعیین کنید که چه قطعاتی تولید کنید. مخاطبان شما سیگنال های واضحی در مورد اینکه چه چیزی بیشتر آنها را جذب می کند به شما می دهد و به شما این امکان را می دهد که محتوای جدیدی که آنها را مجذوب خود می کند ارائه دهید و ترافیک بیشتری را سمت خود بکشانید.

معیارهای محتوا به چهار دسته تقسیم می شوند:

 1. رفتار کاربر : بازدیدکنندگان منحصر به فرد، صفحات در هر بار ورود، نرخ پرش.
 2. تعامل : لایک، اشتراک گذاری، نظرات
 3. نتایج سئو : ترافیک بیشتر، زمان ماندن در صفحه، بک لینک ها
 4. افزایش درآمد :از طریق بررسی میزان افزایش فروش از آن محتوا

در نتیجه

در حالی که روش‌های مورد استفاده برای توزیع و ارائه محتوا به کاربران و مشتریان دائماً در حال تغییر هستند، اصول اصلی که به شما گفتیم باقی می‌ماند و تغییرات زیادی نمیکند و یا اصلا تغییر نمیکند یک استراتژی بازاریابی محتوایی عالی و بدون نقص را بر اساس داده‌های قابل اعتماد ایجاد کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)
در بحث درباره این مقاله شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.